Jeśli chcesz:

  • doświadczyć miłości Boga,
  • doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
  • otrzymać Ducha Świetego, który poprowadzi Cię dalej,
  • poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
  • zacząć żyć MOCNIEJ, PEŁNIEJ I NAPRAWDĘ…

zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.

Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej

Koszt: 50 zł 

Rozpoczęcie kursu – piątek ok godz. 17.30 (recepcja czynna od 17.00), zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.

Zapisy: przez formularz zapisu w zakładce Kursy lub u Ilony Zaborowskiej kom. 784 425 031 mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ramowy plan kursu

Piątek: Rozpoczęcie godz. 17.00 zakończenie ok. 21.30.

Uwaga: w piątek wieczorem nie ma wspólnej Mszy Świętej. Osoby, które w ten dzień chcą brać udział w Mszy Świętej, prosimy aby uczestniczyły rano.

Sobota: Rozpoczęcie ok. 8.30, zakończenie ok. 21.00.

Niedziela: Rozpoczęcie ok. 8.30, zakończenie ok. 15.00.

Szczegółowy plan na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.

Zabierz ze sobą: Pismo Święte, notatnik, lekarstwa, które są ci potrzebne.

Jeszcze sporo czasu, ale już dziś zapraszamy Cię, abyś przy planowaniu wakacji pomyślał o uczestnictwie w Kursie Ewangelizacyjnym JAN proponowanym przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej:

KURS "JAN"
Termin: 29.08. – 02.09.2018 r.

Uczestnikami kursu mogą być: osoby pełnoletnie, które przeżyły kurs Nowe Życie (Filip, Seminarium Odnowy itp.) oraz przynależą do wspólnoty (wspólnoty odnowy, charyzmatyczne, ewangelizacyjne, uwielbienia i in.)

Termin: 29.08. – 02.09.2018 r. 
Miejsce: Diecezjalny Dom Rekolekcyjny Bydgoszcz ul. Piaski 65
Koszt: 230 zł (z noclegami i wyżywieniem)

Zgłoszenia: do 28 sierpnia 2018 r.

Warunki przyjęcia na kurs:
- zgłoszenie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub tel. 784 425 031 Ilona Zaborowska z podaniem podstawowych danych i informacji (Imię i nazwisko, w jakich kursach ewangelizacyjnych / rekolekcjach uczestniczyłaś/eś, z jakiej jesteś wspólnoty, kontakt do Ciebie – tel., mail)

– dokonanie przedpłaty w wysokości 60 zł na rachunek nr
74 1600 1462 1838 3198 7000 0001 (BGŻ BNP Paribas) należący do Stowarzyszenia Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej,

w tytule wpłaty prosimy napisać: kurs JAN

Uwaga:
– W przypadku rezygnacji z kursu nie zwracamy przedpłaty.
– Nie ma możliwości uczestniczenia w części kursu.
- Ze względu na specyfikę kursu zalecamy skorzystanie z noclegów, nawet jeśli ktoś mieszka w Bydgoszczy.

Kurs prowadzi: SNE Diecezji Bydgoskiej 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sne.bydgoszcz.pl

Przynieś: Pismo Święte, coś do notowania, instrumenty muzyczne.

 „Uwielbienie na Wyspie” to koncert uwielbienia, który zakończył dni ewangelizacji Bydgoszczy. Tym razem koncert poprowadził krakowski zespół #Reaktywacja, kontynuujący tradycję słynnego Amen Band założonego przez przedwcześnie zmarłego muzyka jazzowego Andrzeja Cudzicha. Gościem specjalnym był Maciej Czaczyk, zwycięzca programu „Must be the music”.

„24h dla Pana”, czytanie Pisma Świętego w centrum miasta, pielgrzymka osób niepełnosprawnych oraz przemarsz mężczyzn za Chrystusem w Najświętszym Sakramencie z kościoła garnizonowego na Wyspę Młyńską – to zasadnicze punkty Dni Ewangelizacji Bydgoszczy.

Koncert uwielbienia odbył się po raz trzeci.

- Dziękujemy za honorowy patronat i wsparcie Księdzu Biskupowi Janowi Tyrawie oraz Kurii Diecezji Bydgoskiej

- Dziękujemy za życzliwość:
Proboszczowi Kościoła Garnizonowego Księdzu Kanonikowi Płk. Zenonowi Surmie oraz Proboszczowi Katedry Ks. Prałatowi Stanisławowi Kotowskiemu

- Dziękujemy Władzom Miasta za użyczenie Wyspy Młyńskiej

- Dziękujemy za wsparcie:

Agencji Reklamowej Remedia
Caritas Diecezji Bydgoskiej
Panu Filipowi Pawlakowi, Firmie Vitroflora
Panu Wojciechowi Poślednikowi
El-DŻI-El sp. z o.o.
Panu Posłowi Kosmie Złotowskiemu
Wspólnocie Emanuel
Firmie Ciupak Transport – zabezpieczenie medyczne
Nadleśnictwu Solec Kujawski
oraz Wszystkim Ofiarodawcom

- Dziękujemy Zespołowi #Reaktywacja, świadkom, ekipie technicznej, Firmie M-Akustik Technika Sceny i LSV Technika; Wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu koncertu

DZIĘKUJEMY WAM, KTÓRZY TU BYLIŚCIE, ŚPIEWALIŚCIE I MODLILIŚCIE SIĘ Z NAMI.

Od kiedy pamiętam cierpiałem na straszne bóle głowy. Nie było tygodnia, żeby przynajmniej 2 razy nie bolała mnie głowa. I to nie były takie bóle, że wziąłem tabletkę 10 minut i po bólu. Nie widziałem na oczy, wymiotowałem, a w najlepszym wypadku przez całą noc nie mogłem się położyć bo myślałem, że głowa mi wybuchnie. Rodzice zabierali mnie na wszelakie badanie. Rezonanse, tomografie nawet bioenergoterapia wszystko wskazywało, iż jestem okazem zdrowia i nie mają pojęcia z czego biorą się te bóle. Nie miałem wyjścia musiałem się nauczyć z tym żyć. Na kursie Nowe Życie podczas modlitwy wstawienniczej prosiłem o siłę, aby w trudnych sytuacjach mieć odwagę przyznawać się do Pana Jezusa. W trakcie zapytano mnie czy coś poczułem. Zdziwiony odpowiedziałem, że nie. Na to osoba modląca się nade mną powiedziała, że poczuła ogień w dłoni na mojej lewej półkuli. Wyszedłem trochę smutny, że ja nic takiego nie poczułem i wróciłem modlić się do Ducha świętego. W pewnym momencie poczułem silną potrzebę uklęknięcia. W tej samej chwili ktoś powiedział, że czuje, iż ktoś na sali potrzebuje się pojednać z ojcem. Coś we mnie pękło. Rozpłakałem się. Płakałem pierwszy raz od dobrych 10 lat. To był oczyszczający płacz. Przed oczami miałem obrazy uśmiechniętego ojca. Musicie wiedzieć, że mój tata jest alkoholikiem, całe moje dzieciństwo polegało na czekaniu do godz 17 czy ojciec przyjdzie trzeźwy i będzie spokój czy przyjdzie pijany i będzie awantura. Na moich oczach uderzył mamę, dzień przed maturą powiedział mi, że i tak nie zdam bo jestem za głupi. Zdystansowałem się do ojca. Brakowało mi trochę kontaktu z nim, ale bałem się że cały czas będzie pijany, a jak widziałem, że się opamiętał z piciem to sobie tłumaczyłem, że i tak zasłużył na to,iż nie chcę z nim utrzymywać kontaktu.I wiecie co? Wtedy zrozumiałem. Karaniem ojca raniłem sam siebie. To był warunek Pana. Pojednaj się z ojcem, a zabiorę od Ciebie bóle głowy. prosto z kursu pojechałem do niego. Było to tydzień po jego urodzinach, na których oczywiście nie byłem. Zabrałem go na spacer i powiedziałem, że przyjechałem z prezentem urodzinowym, na który czekał całe życie. Opowiedziałem o tym jak się czuję kiedy on pije, że brakuje mi kontaktu z nim, że przepraszam za to karanie go. On też mnie przeprosił. Pierwszy raz w życiu powiedziałem ojcu, że go kocham. 

Pisząc to świadectwo mija miesiąc od kursu. Głowa nie bolała mnie ani jednego dnia. Relacje z tatą się bardzo poprawiły i czuję wewnętrzny spokój. 

Chwała Panu za to, że pokazał mi, iż prosiłem o coś czego nie potrzebowałem, i że dał mi siłę pojednać się z tatą. I, że ból zniknął.

Paweł

Przed nami kolejne ważne wydarzenia:

30 maja 2018 r. - całodzienne, publiczne czytanie Pisma Świetego

Zapraszamy do oddania czci Słowu poprzez głośne, publiczne czytanie.

Zapraszamy na ul. Mostową, przed spichrzami, od godz. 12.00 do 20.00. Możesz wpisać się na konkretną godzinę.

Zgłoszenia: 784 425 031, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

31 maja 2018 r. - Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie

Przemarsz mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym z Kościoła Garnizonowego - godz. 19.00 - na Wyspę Młyńską, gdzie odbędzie się dalsza Adoracja i radosne Uwielbienie w czasie Koncertu.

 

31 maja 2018 r. - Uwielbienie na Wyspie

Po raz trzeci zapraszamy na Koncert Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej. Tym razem koncert poprowadzi i zaśpiewa krakowski Zespół #Reaktywacja, kontynuujący tradycje sławnego zespołu AmenBand założonego przez znakomitego muzyka Andrzeja Cudzicha. 31 maja, Boże Ciało, godz. 19.00. Gościem specjalnym będzie Maciej Czaczyk zwycięzca programu Must Be The Music. 

 

Zapraszamy grupy parafialne, wspólnoty i osoby indywidualne z całej diecezji!