Krystyna Gryska

Krystyna Gryska

sobota, 12 wrzesień 2020 11:51

Świadectwo Agaty P. (Kurs "NOWE ŻYCIE")

thumbnail
 
ŚWIADECTWO kursu "NOWE ŻYCIE" (25-27.10.2019)
 
 Mam na imię Agata, jestem żoną i mamą 2 dzieci, osobą czynną zawodowo.
Udział w kursie Nowe Życie nie był przypadkowy...
Lata mojej młodości, paradoksalnie pomimo wychowywania się w rodzinie niepraktykującej,  upływały blisko Boga dzięki wieloletniej formacja w Ruchu Światło-Życie. Uczynki miłosierdzia i ówczesna pomoc niepełnosprawnym dzieciom, aktywny udział w życiu parafii, praca z dziećmi i młodzieżą, prowadzenie scholi oraz liczne piesze pielgrzymki do Częstochowy były czasem wzrastania w Bożej obecności i miłości. Był to tez czas wielkich przyjaźni jak i rozeznawania życiowej drogi i własnego powołania.
Niestety, rozpoczęcie studiów, 
sobota, 12 wrzesień 2020 09:51

Podsumowanie koncertu "Uwielbienie na Wyspie"

DSC 0409   DSC 0414   DSC 0410   DSC 0412   DSC 0428   DSC 0430   DSC 0436   DSC 0433

 

 

 „Uwielbienie na Wyspie” to koncert uwielbienia, który zakończył dni ewangelizacji Bydgoszczy. Tym razem koncert poprowadził krakowski zespół "#Reaktywacja", kontynuujący tradycję słynnego Amen Band założonego przez przedwcześnie zmarłego muzyka jazzowego Andrzeja Cudzicha. Gościem specjalnym był Maciej Czaczyk, zwycięzca programu „Must be the music”.

piątek, 11 wrzesień 2020 20:57

Świadectwo Magdy (kurs JAN)

N

 

Świadectwo  Kurs Jan (29.08-02.09.2018)

"Kurs Jan" okazał się dla mnie wielkim doświadczeniem bliskości z Jezusem. Pozwolił mi

piątek, 11 wrzesień 2020 20:53

Świadectwo Magdy (kurs EMAUS)

biblia 300x134

 

Świadectwo Kurs Emaus (13-15.11.2015)

"Kurs Emaus" pozwolił mi doświadczyć obcowania ze Słowem Bożym w nowy

piątek, 11 wrzesień 2020 20:45

Świadectwo Magdy (kurs NOWE ŻYCIE)

bg jest mioci

 

Świadectwo.Kurs Nowe Zycie(12-14.06.2015)

" Kurs Nowe Życie" był dla mnie odkrycie Bożej Miłości. Doświadczyłam w nim ojcowskiej miłości,

piątek, 11 wrzesień 2020 19:47

Marsz Mężczyzn i Kobiet

1   2   7   6

 

5   8   

 

Modliliśmy się o cud nad Brdą

W uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz setną rocznicę Cudu nad Wisłą zaprosiliśmy bydgoszczan do udziału w procesji kobiet oraz milczącym marszu mężczyzn. Pragnęliśmy zawierzyć nasze miasto i swoje prywatne intencje Najczulszej Matce oraz publicznie wyznawać naszą wiarę. Obie procesje zostały poprzedzone wprowadzeniem, duchowym przygotowaniem. Kobiety niosły wizerunek Matki Bożej Pięknej Miłości, śpiewając pieśni, a mężczyźni szli za Panem Jezusem niesionym w monstrancji przez kapłana. Obie procesje spotkały się na Starym Rynku i po odśpiewaniu „Bogurodzicy” przeszły do katedry na wspólną modlitwę. To było piękne przeżycie i radosne chwalenie Pana Boga. Dziękujemy za tak liczny udział w tym wydarzeniu.

Matko, prostuj nasze kręte, życiowe drogi i prowadź do swego Syna. Pokorna Służebnico, módl się za nami.

piątek, 11 wrzesień 2020 19:15

Kurs "JEZUS W CZTERECH EWANGELIACH"

         IMG 4190      IMG 4213       IMG 4234 

 

IMG 4247

 

 

„Oto siewca wyszedł siać”.

„Oto siewca wyszedł siać”. Jako wspólnota SNE przeżywaliśmy kurs ewangelizacyjny „Jezus w czterech Ewangeliach” w dn.06-09 sierpnia. Gościliśmy Wspólnotę „Pieśń Nowa” z toruńskiej SNE. Był to dla nas czas słuchania i karmienia się Słowem Bożym, czas modlitwy i wspólnotowego dzielenia się przeżywanymi treściami. Poznawaliśmy sylwetki Ewangelistów, strukturę każdej z relacji i staraliśmy się patrzeć ich oczami na życie Pana Jezusa, To był piękny czas! Dziękujemy Bogu za siewców Dobrej Nowiny oraz za osobiste i wspólnotowe owoce tych rekolekcji.

piątek, 24 styczeń 2020 20:49

SŁOWO NA NIEDZIELĘ

Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał:

Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?

Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Mt 18; 21-22

poniedziałek, 13 maj 2019 12:46

Kurs Nowe Życie w Kazachstanie

„Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19) -mówi Pan Jezus. Dlatego poszliśmy, a w zasadzie polecieliśmy samolotem do Kazachstanu w składzie: ksiądz dyrektor Janusz Tomczak wraz z sześcioma osobami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Do tego pięknego miejsca zaprosił nas ksiądz Artur Zaraś, pracujący w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kapszagaju i opiekujący się Domem Dziecka.

Kazachstan to urokliwe miejsce, leżące w środkowej Azji oraz małej części Europy, graniczące z Chinami. Większość terenu, to półpustynie i stepy, na których można zaobserwować stada owiec, koni, bydła. To również piękne oraz wysokie góry.

 Mieszkaliśmy w  Kapszagaj, w którym prowadziliśmy Kurs Nowe Życie, w dniach 3-5 maja 2019r. Uczestnikami kursu byli mieszkańcy Kazachstanu i Uzbekistanu oraz kilku Polaków. Pan Jezus poruszył nasze serca swoją miłością i łaską doświadczenia Jego szczególnej obecności w Sakramencie Pokuty i Pojednania, Eucharystii. Poczuliśmy się ukochanymi dziećmi naszego Boga. Głosiliśmy oraz słuchaliśmy nauczań oraz świadectw, przez które Dobry Ojciec poruszał nasze serca. Doświadczyliśmy również radości bycia we wspólnocie podczas zabaw integracyjnych, rozmów, dynamik. Ta radość towarzyszyła nam podczas całego wyjazdu- dla mnie było to niesamowite działanie Ducha Świętego pośród nas i łaska od naszego Pana. Dał nam w tym czasie ewangelizacji tyle radości i zaufania we wszystkim Jemu. Pozwolił cieszyć się pięknem stepów, gór i całego stworzenia. Chwała Panu Jezusowi za ten czas. 

Joanna Walczak

niedziela, 08 lipiec 2018 17:01

Świadectwo Pawła

Od kiedy pamiętam cierpiałem na straszne bóle głowy. Nie było tygodnia, żeby przynajmniej 2 razy nie bolała mnie głowa. I to nie były takie bóle, że wziąłem tabletkę 10 minut i po bólu. Nie widziałem na oczy, wymiotowałem, a w najlepszym wypadku przez całą noc nie mogłem się położyć bo myślałem, że głowa mi wybuchnie. Rodzice zabierali mnie na wszelakie badanie. Rezonanse, tomografie nawet bioenergoterapia wszystko wskazywało, iż jestem okazem zdrowia i nie mają pojęcia z czego biorą się te bóle. Nie miałem wyjścia musiałem się nauczyć z tym żyć. Na kursie Nowe Życie podczas modlitwy wstawienniczej prosiłem o siłę, aby

Strona 1 z 4